polski  english 
Aktualności
Broszura informująca o projekcie » 2014-06-12
Wydana została broszura dotycząca działań projektu. Można w niej znaleźć dokładne informacje o poszczególnych beneficjentach oraz założeniach projektu i dotychczasowych osiągnięciach. Folder został wydany w nakładzie 20 000 egzemplarzy, które można uzyskać na piknikach edukacyjnych (informacja w Aktualnościach), w IBS PAN w Białowieży oraz w siedzibie każdego z pięciu parków.
Relacja z konferencji dotyczącej znaczenia gatunków inwazyjnych » 2014-05-14
W dniach 7-10.05.2014 odbyła się konferencja "Znaczenie gatunków inwazyjnych dla ochrony ptaków wodnych i ich siedlisk" organizowana przez Instytut Biologii Ssaków PAN oraz Park Narodowy Ujście Warty w ramach projektu Life + "Polskie Ostoje Ptaków".

  ...więcej

Relacja z pikniku edukacyjnego w PN Ujście Warty » 2014-05-13
W dniach 10-11 maja w Parku Narodowym Ujście Warty odbył się pierwszy z pięciu planowanych pikników edukacyjnych projektu LIFE + "Polskie Ostoje Ptaków". 

Zdjęcia z całej imprezy można obejrzeć w Galerii ...więcej

Pikniki edukacyjne projektu Life + » 2014-05-10
W ramach projektu Life + "Polskie Ostoje Ptaków" w każdym z pięciu parków biorących udział w projekcie odbędą się pikniki edukacyjne.

Terminy festynów w poszczególnych parkach:  

10-11.05.2014  - Park Narodowy Ujście Warty
15.06 - 1.07. 2014 - Biebrzański Park Narodowy
4 - 6.07.2014 - Drawieński Park Narodowy
2.08.2014 - Słowiński Park Narodowy
30-31.08.2014 - Narwiański Park Narodowy

Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem wszystkich pikników zostaną umieszczone w dalszych komunikatach.

Konkurs "Biebrzańska Miss" » 2014-02-17
Biebrzański Park Narodowy we współpracy z IBS PAN ogłasza konkurs fotograficzny na "Biebrzańską Miss", czyli najpiękniejszą, najbardziej atrakcyjną i uroczą... aleję lub szpaler rodzimych drzew w biebrzańskim krajobrazie.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży. Więcej szczegółów na stronie Biebrzańskiego PN w zakładce konkursy.

Kalendarz na 2014 » 2013-12-16
Wydano nowy kalendarz na 2014 rok.

Kalendarz można zobaczyć i sciągnąć z naszej strony internetowej (zakładka: Materiały do Pobrania)

Wykupiono 80ha w BbPN » 2013-09-30
W ramach projektu zaplanowaliśmy wykupienie 80ha terenów podmokłych w Biebrzańskim Parku Narodowym celem objęcia ich ochroną czynną - wykaszaniem i odkrzaczaniem.

Udało się zrealizować plan! Teraz grunty zostaną poddane zabiegom ochronnym w celu stworzenia dogodnych siedlisk dla ptaków wodnych i błotnych objętych ochroną projektu.

Wizyta Przedstawicieli KE » 2013-06-05
Przedstawiciele KE przeprowadzili trzydniową wizytację w naszym projekcie. W spotkaniu, ze strony KE udział wzięły panie Maja Mikosińska – Oficer Techniczny i Laura Minniti – Oficer Finansowy. Ponadto w spotkaniu uczestniczyła pani Edyta Owadowska-Cornil – Zewnętrzny Monitor Projektu oraz Andrzej Muter i Lucyna Wanatko z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas spotkania osoby uczestniczące miały okazję przyjrzeć się w terenie działaniom projektowym i ich efektom na terenie Parku Narodowego "Ujście Warty" i w Drawieńskim Parku Narodowym. Podczas spotkań kameralnych zostały przedstawione postępy w innych obszarach, do których podczas tej wizyty nie mogliśmy dotrzeć, ze względu na ograniczony czas.

Spotkanie było bardzo owocne. Pozwoliło przedstawicielom KE lepiej poznać zespół i teren działań projektu a osobom realizującym projekt szczegółowo omówić wątpliwości związane z realizacją poszczególnych zadań i uzyskać na bieżąco odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące realizacji, modyfikacji i rozliczenia projektu.

IV Seminarium Projektu w Tucznie (DPN) » 2013-04-11
Seminarium zorganizowane w Tucznie stało się okazją do skoncentrowania się na metodach i problemach dotyczących ochrony siedlisk ptaków wodno-błotnych. Omówione zostały stosowane w praktyce metody zarówno te sprawdzające się jak i te które należy zmodyfikować i usprawnić. O wątpliwościach jakie się budzą przy ochronie siedlisk mówił Paweł Pawlaczyk. Natomiast o skutecznych i pozytywnych efektach zabiegów ochronnych oraz propozycjach zmian do programów rolno-środowiskowych mówił Michał Żmichorski. Pozostali prelegenci zaprezentowali praktyczne aspekty ochrony siedlisk w poszczególnych parkach narodowych.
Szop pracz w PNUW - monitoring satelitarny » 2013-03
W marcu i kwietniu pracownicy Instytutu Biologii Ssaków PAN wraz z zespołem projektowym w PN "Ujście Warty" przeprowadzili dwie serie (11-14 marca i 8-10 kwietnia) odłowów szopów na rzece Warcie.

Pokazaliśmy pracownikom parku jak przygotować i zakładać obroże telemetryczne GPS/GSM. Udało się odłowić łącznie 10 osobników (7 samic i 3 samce). Jedynie 2 samice miały odpowiednią wagę/wielkość by założyć im obroże wraz z nadajnikami, które pomogą nam śledzić ich przemieszczanie się w terenie i dzięki temu poszerzą naszą wiedzę dotyczącą gatunku.

Taka forma monitoringu zwierząt pozwala śledzić je o dowolnej porze i w dowolnych warunkach bez wyruszanai w teren. Mamy nadzieję że nadajniki będą dostarczać nam informacji przez cały rok.

Zdjęcia z prac terenowych można zobaczyć w zakładce Galeria/Działania w projekcie.

następna strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Projekt sfinansowano ze środków Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Life+
Licznik gości: 544786
Strona projektu LIFE Natura 2000 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Instytut Biologii Ssaków PAN Biebrzański Park Narodowy Drawieński Park Narodowy Narwiański Park Narodowy Słowiński Park Narodowy Park Narodowy Ujście Warty
Copyright 2012, Wszelkie prawa zastrzeżone, Wykonanie: NEONE