polski  english 
Aktualności
Dzień Informacyjny Life+ » 2013-02-21
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej już po raz szósty zorganizował Dzień Informacyjny Life+. W tym roku mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz projekt jako przykład wnioskowania o środki z programu Life+ i realizacji projektu w ramach komponentu Life+ Nature. Więcej informacji na stronie NFOŚiGW.
„Norka Zagłady” - komiks » 2013-02
Ukazała się kolejna z książek dla dzieci autorstwa Tomasza Samojlika. Tym razem komiks pana Tomasza traktuje o zgubnej roli norek amerykańskich dla naszego rodzimego środowiska naturalnego. Jest to chyba jedna z pierwszych książek na polskim rynku, która tłumaczy problemy związane z gatunkami inwazyjnymi, kierując swój przekaz do najmłodszych czytelników w sposób prosty i rzetelny zarazem. Projekt Life+ „Polskie Ostoje Ptaków” serdecznie zachęca do zapoznania się z tą pozycją. Miejmy nadzieję, że pomoże nam to w ochronie przyrody w przyszłości. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej www.ibs.bialowieza.pl lub www.kultura.com.pl.
Kalendarz na 2013 » 2013-01
Wydaliśmy w projekcie kalendarz na nowy rok 2013. Jest on dostępny do ściągnięcia w wersji elektronicznej na naszej stronie, w zakładce Materiały do Pobrania.
Polskie Ostoje Ptaków na stronie Orlika Grubodziobego » 2012-12
     Projekt Life+ „Orlik Ptak Jakich Mało” dodał nas, na swojej stronie internetowej

     orlikgrubodzioby.org.pl do grona Przyjaciół. Zachęcamy do odwiedzania strony

     projektu Life+ chroniącego orlika grubodziobego Aquila clanga.

III Seminarium Projektu w Witnicy (PNUW) » 2012-10-18
Uczestnicy III Seminarium, zorganizowanego w Witnicy przez Słowiński Park Narodowy mogli zapoznać się ze wstępnymi efektami realizacji projektu, wynikami monitoringu ornitologicznego, realizowanego we wszystkich 5 parkach narodowych uczestniczących w projekcie, oraz zapoznać się z problematyką ochrony obszarów Natura 2000. Atrakcyjność obszarów, które chcemy chronić i ich walory przyrodnicze zaprezentował pan Grzegorz Sawko w diaporamie „Sieć Natura 2000 w kadrze”.
Angelo Salsi w IBS PAN w Białowieży » 2012-09-27
Instytut Biologii Ssaków PAN miał przyjemność gościć w ostatnich dniach września pana Angelo Salsi, szefa jednostki Natura w Komisji Europejskiej programu Life oraz pana Andrzeja Mutera, Kierownika Wydziału Przyrodniczych Projektów UE w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Panowie w czasie swej wizyty zapoznali się z efektami realizacji zakończonego już projektu Life „Kraina Żubra” oraz postępami w realizacji projektu Life+ „Polskie Ostoje Ptaków”.
Invasive Species Workshop - Warsztaty o Gatunkach Inwazyjnych » 2012-09-18
W dniach 18-21 września 2012 Koordynator Projektu dr hab. Andrzej Zalewski zorganizował w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży konferencję/warsztaty dotyczące problemów i zarządzania gatunkami inwazyjnymi. Spotkanie to stało się platformą do wymiany doświadczeń naukowców z wielu krajów Europy i Ameryki Północnej, głównie w zakresie gatunków inwazyjnych ssaków drapieżnych.
II Seminarium Projektu w Woźnejwsi (BbPN) » 2012-05-25
W Zagrodzie Kuwasy, w Biebrzańskim Parku Narodowym spotkali się uczestnicy II Seminarium Projektu. 40 uczestników i prelegentów miało okazję do wymiany doświadczeń i zaprezentowania wyników własnych badań nad zagrożeniami wywołanymi przez inwazyjne gatunki drapieżników oraz sposobami ochrony ptaków wodnych i ich siedlisk.
Wizyta Projektu „Pustynia Błędowska” » 2012-05-22
Przedstawiciele projektu Life+ LIFE09 NAT/PL/259 Pustynia Błędowska spotkali się z nami na konsultacje międzyprojektowe. Wymieniliśmy wspólne doświadczenia z wdrażania, realizacji i rozliczania projektu oraz współpracy z instytucjami zewnętrznymi. Spotkanie odbyło się w Kurowie, w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego.
Test platformy latającej (heksakopter) w Narwiańskim PN » 2012-04-16
W Narwiańskim PN przeprowadziliśmy pierwsze testy platformy latającej z podczepioną kamerą, do celów monitoringu ptaków gniazdujących kolonijnie na trudno dostępnych terenach NPN. Platforma została skonstruowana przez studentów i pracowników Katedry Automatyki i Robotyki Politechniki Białostockiej. Platformą sterował pan Daniel Ołdziej.
następna strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Projekt sfinansowano ze środków Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Life+
Licznik gości: 544790
Strona projektu LIFE Natura 2000 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Instytut Biologii Ssaków PAN Biebrzański Park Narodowy Drawieński Park Narodowy Narwiański Park Narodowy Słowiński Park Narodowy Park Narodowy Ujście Warty
Copyright 2012, Wszelkie prawa zastrzeżone, Wykonanie: NEONE